Asit’ten Numune Alma Kabı (Teflon)

Bu  numune kabı , Asitlerin evsafını kontrol etmek  ve  tanklardan  numune almak üzere ,  belirli bir ağırlığı olan  Teflon malzemeden imal edilmiştir. Ağız kısmındaki teflon tapa sayesinde  istenilen seviyeden numune alınması sağlanır.

Bu kap , asit tankındaki Sülfürik asit, Nitrik asit, Hidroklorik asit veya diğer sıvı aşındırıcı asit ürünlerinin örneğini elde etmek için kullanılır.  Çoğunlukla numunenin sabit noktasının örneklenmesi için kullanılır.  (taban hariç)

Uygulama Yöntemi:

Teflon numune kabı,  gövde ve kontrol edilebilir bir tapadan oluşmaktadır. Numune kabının  üst kısmında düzgün dairesel bir delik vardır. Şişeye ve tapaya bağlanmak için aside dayanıklı örnekleme halatı dairesel deliğe bağlanır. Örnekleme yaparken, asit örnekleyiciyi  numune almak istediğiniz  noktaya  yavaşça indiriniz. İstenilen seviyeye gelince  ,teflon  tıpayı açmak için aside dayanıklı örnekleme ipini hızlı bir şekilde yukarı doğru kaldırıp, tekrar bırakınız. numune kabının  ağırlığıyla üst numunenin giriş  tapasının açılmasını sağlayacak ve böylece numune  kabı dolmaya başlayacaktır. Daha sonra  örnekleyiciyi yukarı çekip, numuneyi başka  bir plastik şişeye boşaltıp kapağını kapatıp,  laboratuvara gönderilmesi sağlanır.